ÜSTÜN YETENEKLİLER İÇİN ZONGULDAK JEOBİLİM YAZ OKULU

Proje Alanı

Ülkemiz bulunduğu jeopolitik konum, yerüstü ve yer altı kaynakları açısından dünyayı kıskandıracak özelliktedir. Bu durum maddi bir zenginlik olduğu gibi bireylerin bilimsel yöntemin kullanımını geliştirmek için doğal bir ortamdır.

Zonguldak ili jeolojik özellikleri ve kömür madeni açısından kendini göstermeye çalışan küçük bir ilimizdir.

Kömür, jeoloji biliminin anlaşılmasında odağa alınabilecek bir tema olmanın yanında, son zamanlarda çevre kirliği aza indirecek kullanım yöntemleriyle ilgili bilimsel çalışmalarda yapılmaktadır.

Bu çalışmada hedef kitle olarak ülkemizdeki M.E.B. bünyesinde halen çalışan fen ve teknoloji, sınıf öğretmeni, sosyal bilgiler öğretmeni, bu alanlarda lisans üstü eğitim yapan öğrenciler, kamu kurumlarında eğitim üzerine çalışan kişiler belirlenmiştir.

Katılımcıların yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerinin gelişmesi, çevrelerindeki sorunlara duyarlılıklarının artırılması, bilimsel süreç becerilerini kullanarak bu sorunları çözebilmelerinin sağlanması için bir dizi etkinlikler planlanmıştır. Hedef kitleye kazandırılması düşünülen amaçlar sayesinde kendilerinin eğitimiyle sorumlu olduğu bireylere de bu sayede dolaylı olarak ulaşılmış olacağı düşünülmektedir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret22563
Projeyi Destekleyen Kuruluşlar